Dňa 9.marca 2016 sa na okresnom úrade v Banskej Bystrici konalo dôležité stretnutie zástupcov troch komôr – Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Slovenskej lesníckej komory a Slovenskej poľovníckej komory.
Hlavnou témou stretnutia bolo riešenie škôd spôsobených zverou a na zveri, ktoré sa premietlo do podpisu spoločného memoranda, ktoré podpísali Ing. Milan Semančík-predseda SPPK, Ing. Jaroslav Šulek – predseda SLsK a Ing. Tibor Lebocký, PhD. – prezident SPK.
Záštitu nad stretnutím prevzal štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ing. Jozef Spevár.
Hlavným výstupom memoranda je spoločné úsilie udržiavať optimálny stav raticovej zveri, snaha o podporu zvýšenia počtu malej zveri, vytvorenie vhodných podmienok životného prostredia pre voľne žijúcu zver a zníženie škôd spôsobovaných zverou a na zveri.
Dokument bol uzavretý na dobu určitú do 31.12.2025 a nadobudol účinnosť dňom podpisu.

Link na tlačovú správu SPPK: http://sppk.sk/clanok/1254

IMG_2999.JPGIMG_3001.jpgIMG_3078.jpgIMG_3093.JPGIMG_3098.JPGIMG_3109.JPG

Stiahnúť tento súbor (SKMBT_C20316031011140.pdf)SKMBT_C20316031011140.pdf[memorandum_SPPK_SLsK_SPK]1744 kB