DSC3715 1024x1024

Levické poľovnícke dni sa po ročnej prestávke predstavili svojim návštevníkom v novom šate v priestoroch zimného štadiónu v Leviciach. Okrem tradičnej výstavy trofejí zveri ulovenej v poľovných revíroch a zverniciach bol zorganizovaný odborný seminár na aktuálne témy z poľovníckej praxe a množstvo ďalších sprievodných podujatí. Návštevníci mohli využiť aj široké spektrum komerčných stánkov na doplnenie svojej poľovníckej výstroje či výzbroje.
Jedným zo sprievodných programov úvodného dňa LPD v piatok 27.4.2018 bol medzinárodný filmový festival Poľovníctvo a príroda 2018, ktorý rovnako patrí k neoddeliteľnej súčasti tohto poľovníckeho podujatia.
Samotnému vyhodnoteniu filmového festivalu predchádzalo hodnotenie zaslaných filmov odbornou porotou v zložení:
Ing. Dušan Krajniak, PhD. – predseda poroty, Mgr. Martin Bátovský, RSDr. Jozef Hlásnik, Ing. Štefan Kopřiva, Ing. Veronika Vallová, Ing. Štefan Engel, PhD., Ivo Búri, Martin Kirner

V tomto ročníku zaslalo filmy do súťaže celkom 14 autorov, ktorý predložili spolu 20 filmov. Vyhodnotené boli tri súťažné kategórie v ktorých zvíťazili nasledovní autori:
1. kategória: DOKUMENT A METODICKO-NÁUČNÝ FILM
Mgr. Art. Štefan Jakubík a kolektív, Slovak bowhunting – ROK NA LOVE

2. kategória: PRÍRODA A ZVER
Tomáš Kučera – MEDVEDIE KRÁĽOVSTVO

3. kategória: DOMÁCE VIDEO – FILMOVÉ ZAČIATKY
Ján Máček – PESTRÝ MAKROSVET

Absolútny víťaz filmového festivalu
Mgr. Art. Štefan Jakubík a kolektív, Slovak bowhunting – ROK NA LOVE

Okrem jednotlivých súťažných kategórií boli udelené viacerým autorom filmov aj špeciálne ceny od organizátorov a partnerov filmového festivalu. Podrobné výsledky môžete nájsť v prílohe pod textom.
Ďakujeme autorom za zaslanie filmov a tešíme sa na nové príspevky v nasledujúcom ročníku.

Fotogalériu môžete vzhliadnuť tu: http://slovakbowhunting.sk/uspech-filmu-roka-na-love/

Autorka: Ing. Veronika Vallová

Stiahnúť tento súbor (výsledky_MFF_2018.xls)výsledky_MFF_2018[výsledovka_fiilmový_festival]52 kB