Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

Prvú októbrovú nedeľu sa uskutočnilo posledné kolo ligy v Compak sportingu na strelnici APAČ v Skalici. Stretlo sa tu úctyhodných 59 pretekárov, z toho až štrnásti boli strelci z Českej republiky. Súťažilo sa v štyroch kategóriách, senior A, senior B, veteráni a čo treba vyzdvihnúť aj mladí juniori. V kategórii veterán sa na prvom mieste umiestnil Jaromír Uher(138/150) z Českej republiky, pred druhým Viliamom Kocsisom (130/150) z OPK Komárno a tretím Jozefom Horváthom (128/150) z OPK Šaľa.

V kategórii juniorov sa na strelištia postavili štyria pretekári. Najlepšie sa darilo Denisovi Štefanicovi z OPK Martin (115/150), druhý skončil Richard Krázel ml.(113/150) pred Pavlom Špačekom ml. (84/150) z ČR a štvrtým Danielom Riškom (80/150) z OPK Čadca. U seniorov kat. B rozhodol o prvom mieste rozstrel, kde úspešnejším z dvojice sa stal Boris Masaryk z OPK Skalica pred Richardom Krázelom z OPK Dunajská Streda (obaja zhodne 126/150). Tretie miesto si odniesol František Horák (124/150) z Českej republiky. Na stupienku víťazov v kategórii senior A sa na druhom, treťom (dokonca aj štvrtom) mieste umiestnili chlapci z ČR, v poradí Pavel Špaček a Ben Halouzka, ktorých o dva presné zásahy porazil Stanislav Krázel z OPK Dunajská Streda s nástrelom 142 zo 150 možných.

Vyhodnotenie ligy v Compak sportingu vykonal člen SK SPK pán Ing. Anton Molnár. Podmienky na zaradenie do celkového vyhodnotenia splnilo 22 strelcov v dvoch kategóriách seniori a veteráni. Víťazom kat. veterán a putovný pohár získal pán Ing. Viliam Kocsis (336,34/400)  z OPK Komárno pred p. Ing. Jánom Líškom (316,66/400) z OPK Košice-okolie a p. Jaromírom Semanským (277,99/400) z OPK Skalica.

Absolútnym víťazom ligy v kat. seniori sa stal p. Juraj Kelecsényi (354/400) z OPK Levice, ktorý si takisto odniesol putovný pohár. S malým rozdielom zaostal a na druhom mieste sa umiestnil p. Ing. Anton Molnár (352,88/400) z OPK Šaľa pred tretím Igorom Hertlom (344,33/400) z OPK Skalica.

Veríme, že aj v nasledujúcej sezóne sa bude na súťažiach organizovaných OPK v úzkej spolupráci s K SPK zúčastňovať čím ďalej viacej pretekárov, ktorí budú, rovnako ako to bolo na tomto preteku, podnecovať aj svojich potomkov a budúcich nasledovníkov nielen v compak sportingu, ale aj na ostatných streleckých súťažiach.

Martina Hustinová

autor foto: APAČ Skalica

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (pohar_SPK_CS_Skalica_VI.kolo.pdf)pohar_SPK_CS_Skalica_VI.kolo.pdf[Pohár CS - SPK 2016 - VI. kolo]708 kB
Stiahnúť tento súbor (pohar_SPK_CS_-_konecne poradie.pdf)pohar_SPK_CS_-_konecne poradie.pdf[Výsledková listina CS100 - Pohár SPK - konečné poradie]757 kB