naj abnormalita zmensenaPROPOZÍCIE a SÚŤAŽNÝ PORIADOK súťaže o najzaujímavejšiu abnormitu na CVPP 2022

Hlavný organizátor: Slovenská poľovnícka komora
Spoluorganizátori TV Magazín Halali - relácia o prírode
Sponzori:                                        Swarovski OPTIK, O2 Bussines Services
Mediálni partneri: TV Magazín Halali - relácia o prírode, Časopis Poľovníctvo a rybárstvo, Myslivost – stráž myslivosti
Reklamní partneri: Agrokmplex

1. Súťažiaci
    Do súťaže o najzaujímavejšiu poľovnícku trofej-abnormalitu (ďalej len „rarita“) sa zapájajú členovia SPK prostredníctvom evidencie jej organizačných zložiek v ŠIS SPK.

2. Miesto, dátum a čas
    Súťaž o najzaujímavejšiu raritu sa uskutočňuje v rámci Celoštátnej výstavy Poľovníctvo a Príroda (ďalej len CVPP 2022) v dňoch 18-20.08.2022 v pavilóne A Agrokomplexu v Nitre každý deň od 09,00 do 18,00 hod. Dňa 21.8.2022 už nie je možné hlasovať v súťaži.
    Svoj hlas je možné odovzdať v pavilóne A na vyhradenom mieste označenom názvom súťaže pod evidenčným číslom vstupenky a prideleným evidenčným číslom trofeje.

3. Hlasovanie a hodnotenie v súťaži
    Rarity budú hodnotené porotou a návštevníkmi výstavy.
    Hlasovať je tiež možné na sociálnej sieti Facebook Slovenskej poľovníckej komory od 5.–20.8.2022 do 24,00 hod. pridelením „like“ – páči sa mi to na konkrétnu fotografiu/e.
    Porota sa skladá z jedného predsedu, ktorého menujú usporiadatelia a 5-tich porotcov, ktorých môžu navrhnúť členovia výstavného výboru CVPP 2022.
    Každý člen poroty hodnotí rarity s prideleným počtom bodov od 1 do 6.
    Počet bodov 1 vyjadruje najnižšie hodnotenie a počet bodov 6 vyjadruje najvyššie hodnotenie.
    Pridelené počty bodov jednotlivými členmi poroty sa sčítajú.
    Pre konečné umiestnenie sa sčítajú pridelené body porotou, návštevníkov, ktorí hlasovali v súťaži a hlasov udelených na facebook-ovej stránke Slovenskej poľovníckej komory.
    V súťaži sa vyhodnotia tri najlepšie rarity za každý druh zveri osobitne a tri najlepšie rarity s najvyšším počtom bodov.
    Absolútnym výhercom súťaže sa stane súťažiaci, ktorý dostane pridelený najvyšší počet bodov.
    V prípade rovnosti bodov na hodnotených priečkach je rozhodujúci hlas predsedu poroty.
    Za prácu poroty a vyhodnotenie výsledkov súťaže zodpovedá predseda poroty a organizátori.

4. Protest
    Proti rozhodnutiam poroty nie je možné podať protest.
    Protest je prípustné podať len proti porušeniu propozícií súťaže. Protest sú oprávnení podať: a) delegovaný porotca b) súťažiaci.
    O riešení podaných protestov rozhoduje Komisia pre protesty, ktorej zloženie sa určí pred konaním súťaže.
    Protest je možné podať len po ukončení súťaže a to do 30 minút od ukončenia súťaže. Protest sa podá predsedovi Komisie pre protesty po zložení zálohy 100 euro. V prípade uznania  protestu ako oprávneného, sa záloha v plnej výške vráti tomu, kto protest podal. V prípade neuznania protestu, prepadá záloha v prospech organizátorov.
    Komisia pre protesty je povinná rozhodnúť o podanom proteste do 60 minút od ukončenia súťaže.

5. Organizácia súťaže
    Súťaže sa môžu zúčastniť členovia SPK, ktorí spĺňajú podmienky uvedené v bode 1.
    Predložením rarity na CVPP 2022 sa súťažiaci zaväzuje dodržiavať pravidlá súťaže a propozície.
    Obrazový, zvukový a fotografický záznam z priebehu súťaže môže vyhotoviť ktokoľvek.
    Súťažiaci a členovia poroty nemajú nárok na finančnú alebo inú úhradu za účinkovanie v takomto zázname.

6. Platnosť súťažného poriadku
    Tieto propozície a pravidlá súťaže nadobúdajú platnosť a účinnosť dňom 1. augusta 2022.
    Propozície a súťažný poriadok je platný a účinný len pre CVPP 2022.

Bratislava 1. augusta 2022

Ing. Tibor L e b o c k ý, PhD.  v. r                                   Ing. Alojz  K a š š á k   v. r.

prezident Slovenskej poľovníckej komory                           TV Magazín Halali - relácia o prírode

naj abnormalita zmensena

Stiahnúť tento súbor (propozicie_abnormity_2022.pdf)propozicie_abnormity_2022.pdf[Propozície - Súťaž Naj abnormalita, 2022]320 kB