Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

severne irskoV júni boli zistené stopy vírusu afrického moru ošípaných v mäse, ktoré cestujúci prepravili do Severného Írska.

Letiskové úrady zadržali viac ako 300 kg nelegálne dovezeného mäsa. Severoírske ministerstvo poľnohospodárstva, životného prostredia a vidieckych záležitostí (DAERA) uviedlo, že vzorka týchto skonfiškovaných výrobkov bola testovaná na Inštitúte pre poľnohospodárstvo a potraviny (AFBI), čo viedlo k detekcii fragmentov DNA vírusu afrického moru ošípaných. DNA fragmenty afrického moru ošípaných boli zistené v klobáse, ktorá pochádzala z Ázie."

DAERA uviedla, že aj keď zistenie nepredstavuje významnú hrozbu pre zdravotný stav zvierat v Severnom Írsku, ani neovplyvňuje štatút krajiny bez výskytu AMO, posilňuje dôležitosť kontrol osobných dovozov mäsa a mliečnych výrobkov vynucovaných úradníkmi DAERA.

Hlavný veterinárny úradník DAERA Dr. Robert Huey varoval, že je nezákonné privážať určité potraviny a rastlinné výrobky do krajiny, aby sa predišlo riziku dovozu chorôb zvierat alebo rastlín. Povedal: „ Pre náš agropotravinársky priemysel a životné prostredie je najväčším rizikom zavedenie škodcov, chorôb a nepôvodných druhov, ktoré môže mať potenciálne zničujúce dopady. “

Vydané upozornenia sú jasne viditeľné na miestach vstupu do Severného Írska. Zdôrazňujú, že mäsové a mliečne výrobky by sa nemali prepravovať do krajiny v batožine cestujúcich, pretože môžu byť zabavené zamestnancami v miestnych prístavoch a na letiskách.

severne irsko
Foto: Produkty zabavené a zničené v miestnych prístavoch a letiskách Severného Írska.

Zdroj a foto: www.pigprofress.com
Autor: M.Hustinová

Hľadať

CELOŠTÁTNA POĽOVNÍCKA VÝSTAVA A AGROKOMPLEX 2022

ax a cvpp

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Telekomunikačný partner

O2BD

Zmluvní Partneri:

 

m hunt


ibo jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

oz zelen

 

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.