Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

polsko nemeckoPodľa poľských novín sa v sobotu zúčastnilo 150 až 170 ľudí hľadania uhynutých diviakov v blízkosti miesta, kde bol nájdený diviak infikovaný africkým morom ošípaných. Nakoniec bolo objavených ďalších deväť uhynutých kusov. Až testy ukážu, či príčinou bol vírus AMO. Postihnutý správny obvod Lebus (Poľsko) povolal krízový tím. Vírus tak "poskočil" o viac ako 300 západne od najbližšieho miesta výskytu pozitívnych prípadov u diviačej zveri.

Podľa dpa sa brandenburské ministerstvo ochrany spotrebiteľov cíti na AMO pripravené. "Hoci sme neočakávali výskyt 80 km od hraníc Brandenburska, na krízovú situáciu sa pripravujeme už dva roky" vyhlásil hovorca ministerstva Uwe Krink.

Minister životného prostredia štátu Meklenbursko-Predné Pomoransko Dr. Till Backhaus sleduje situáciu s veľkým znepokojením: "Africký mor ošípaných sa opäť nebezpečne priblížil k Nemecku. Znamená to pre nás zvýšenú ostražitosť na všetkých úrovniach. "Backhaus tiež oznámil, že federálna vláda a spolkové krajiny v nadchádzajúcich dňoch a týždňoch zintenzívnia výmenu informácií a budú si poskytovať transparentné oznámenia o ďalších možných opatreniach. Tiež požiadal poľovníkov, aby boli ostražití: "Každý nájdený kus, najmä v pohraničných oblastiach, musí byť okamžite ohlásený príslušným orgánom, aby mohli začať vyšetrenia."

polsko nemecko
Obr.: Výskyt vírusu 80 km od hraníc s Nemeckom. Vírus tak preskočil viac ako 300 km.

Zdroj: jagderleben.de, africkymorprasat.cz
Autor: M.Hustinová

Hľadať

CELOŠTÁTNA POĽOVNÍCKA VÝSTAVA A AGROKOMPLEX 2022

ax a cvpp

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Telekomunikačný partner

O2BD

Zmluvní Partneri:

 

m hunt


ibo jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

oz zelen

 

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.