Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

PROGRAM STAROSTLIVOSTI o VLKA DRAVÉHO (PSoV) je komplexný materiál, ktorý rieši ochranu a manažment vlka dravého na Slovensku v súlade s legislatívou Európskej únie. Cieľom dokumentu je životaschopná populácia vlka v prirodzenom prostredí s minimom konfliktov s ľuďmi. Areál vlka sa za posledných 15 rokov rozšíril o 38 % (zdroj: NLC). Obyvatelia na vidieku, chovatelia oviec, ktorým každoročne stúpajú náklady na ochranu stád sú už zo súčasnej situácie zúfalí. Prečo??? Pozrite si ich výpoveď priamo vo videu.

 

Tí, KTORÍ v roku 2016 schválením dokumentu PSoV SÚHLASILI s aktívnym manažmentom a teda aj LOVOM vlka dravého a sú: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ministerstvo životného prostredia SR Štátna ochrana prírody SR Národné lesnícke centrum Technická univerzita vo Zvolene Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora - SPPK Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku Slovak Wildlife Society Lesoochranárske zoskupenie VLK Ministerstvo obrany Slovenskej republiky Vojenské lesy a majetky SR, š.p.

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.