PROGRAM STAROSTLIVOSTI o VLKA DRAVÉHO (PSoV) je komplexný materiál, ktorý rieši ochranu a manažment vlka dravého na Slovensku v súlade s legislatívou Európskej únie. Cieľom dokumentu je životaschopná populácia vlka v prirodzenom prostredí s minimom konfliktov s ľuďmi. Areál vlka sa za posledných 15 rokov rozšíril o 38 % (zdroj: NLC). Obyvatelia na vidieku, chovatelia oviec, ktorým každoročne stúpajú náklady na ochranu stád sú už zo súčasnej situácie zúfalí. Prečo??? Pozrite si ich výpoveď priamo vo videu.

Tí, KTORÍ v roku 2016 schválením dokumentu PSoV SÚHLASILI s aktívnym manažmentom a teda aj LOVOM vlka dravého a sú: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ministerstvo životného prostredia SR Štátna ochrana prírody SR Národné lesnícke centrum Technická univerzita vo Zvolene Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora - SPPK Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku Slovak Wildlife Society Lesoochranárske zoskupenie VLK Ministerstvo obrany Slovenskej republiky Vojenské lesy a majetky SR, š.p.

Hľadať

CELOŠTÁTNA POĽOVNÍCKA VÝSTAVA A AGROKOMPLEX 2022