Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

pripad polovnik22V Novom roku preletela médiami senzačná správa o zranených počas silvestrovskej noci. Jednou zo správ bola aj informácia, že “Na centrálnom príjme v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch riešili prípad opitého poľovníka, ktorý spadol z posedu. Tiež pád z rebríka, pri ktorom muža pod vplyvom alkoholu museli hospitalizovať na traumatologickom oddelení.”

Tieto informácie sú nepresné a absolútne zavádzajúce. V skutočnosti ide o toho istého človeka Róberta B. Rodina má k dispozícii lekársku správu, v ktorej sa konštatuje, že pacient nemal v krvi alkohol. Pán Róbert B. je totiž absolútny abstinent. Vzhľadom k tomu, že správu o jeho inak veľmi vážnej nehode už má množstvo ľudí z jeho okolia, takáto nepravdivá informácia by mu mohla vážne poškodiť meno.

Chceme veriť, že zo strany médií sa v tomto prípade jednalo iba o nesprávnu interpretáciu informácie a nie o zámerné poškodzovanie mena pána Róberta B. a všetkých poľovníkov.

pripad polovnik22

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (vyjadrenie_spk_incident22.pdf)vyjadrenie_spk_incident22.pdf[Vyjadrenie k zranenému poľovníkovi, 2022]128 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.