V dňoch 10.-1. septembra 2016 sa v Prašiciach – na Duchonke uskutočnilo vrcholové kynologické podujatie – 51. ročník Memoriálu Jozefa Kadleca o titul Všestranný víťaz Slovenskej republiky 2016.
Organizátorom skúšok bolo Poľovnícke združenie Brezina Prašice v spolupráci s ústredím Slovenského poľovníckeho zväzu. Centrum súťaže bolo v rekreačnej oblasti Duchonka.
Na vodnú prácu prepožičalo svoj revír na vrcholové kynologické podujatie už piatykrát v rade Poľovnícke združenie Dolinka V. Dvorany – Hajná Nová Ves.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj predseda Kynologickej rady SPZ a SPK, prezident SKJ Ing. Jozef Jursa, CSc. a vnuk Josefa Kadleca -  MUDr. Mirko Kadlec. Skúšky posudzoval skúsený rozhodcovský zbor pod vedením hlavného rozhodcu Ladislava Józsu.
Rozhodcovia posudzovali v následnom zložení :
Pole : Haššan Tibor Mgr., Adámek Martin
Voda : Benovic Jozef, Jánoš František
Les – farby : Tollarovič Karol, Války Zoltán
Les – vlečky : Mešťánek František, Šiška Ján
Les – drobné : Rigo Miroslav, Krajčovič Dušan

Na Memoriál bolo prihlásených 21 psov, zúčastnilo sa 16, skúšky úspešne ukončilo 9  zúčastnených. Z toho 6 psov v I. cene, 1 v II. cene a 2 psy v III. cene. Neobstálo celkovo 7 psov. Všestranným víťazom SR 2016 s ocenením  CACT a cenou za najlepšiu prácu v lese sa stal NKS CYRO spod Agátov s vodičom Ladislavom Banásom.
Na druhom mieste sa umiestnil NKS DINO Mervov dvor s vodičom Vlastimilom Polakovičom, ktorý bol ocenený za najlepšiu prácu vo vode a titulom Res.CACT.
Ako tretí v poradí bol zástupca nášho národného plemena slovenský hrubosrstý stavač CYRO Hukov vŕšok Jána Kurica, ktorého viedol Ladislav Balogh. Súčasne získal aj titul CACT a cenu za najlepšiu prácu v poli.
Pre víťaza memoriálu venovala Slovenská poľovnícka komora guľovú zbraň od firmy M-HUNT s.r.o (www.m-hunt.sk).
Špeciálnu cenu od MUDr. Mirka Kadleca obdržal český fúzač HART od Juhása vodiča Ľuboša Juhása.

V mene organizátorov súťaže by sme chceli poďakovať všetkým sponzorom, ktorí sa na tejto akcii sponzorsky podieľali, Poľovníckemu združeniu Brezina Prašice a Dolinka V. Dvorany – Hajná Nová Ves za prepožičanie svojich revírov a v neposlednom rade Františkovi Palušovi a Andrejovi Sigetovi, ktorí so svojim organizačným výborom odviedli veľmi veľa práce, aby organizačne zabezpečili hladký priebeh Memoriálu Jozefa Kadleca 2016. Podrobné informácie sú v priloženej tabuľke.

Stiahnúť tento súbor (Výsledky z MJK_2016.pdf)Výsledky z MJK_2016.pdf[Výsledky]553 kB