vranov 1 zmensenaV dňoch 22.3. až 24.3. usporiadala Obvodná poľovnícka komora v spolupráci s Okresnou organizáciou Slovenského poľovníckeho zväzu vo Vranove nad Topľou chovateľskú prehliadku trofejí za poľovnícku sezónu 2023 - 24. Obvodná hodnotiaca komisia posúdila spolu 225 trofejí jeleňa lesného, z ktorých 28 trofejí získalo medailovú hodnotu, najsilnejšia trofej 223,03 b. cic (zlatá medaila, vek 9 rokov, PZ - Stikovica Holčíkovce, Ján Pavur ml.), 329 trofejí srnca lesného, z ktorých 21 trofejí získalo medailovú hodnotu, najsilnejšia 161,43 b. cic (zlatá medaila, vek 3 roky, PZ - Barancová, Dlhé Klčovo, Ján Migaľ), 20 trofejí daniela škvrnitého, 4 trofeje dosiahli medailovú hodnotu, najsilnejšia 191,54 b. cic (zlatá medaila, vek 10 rokov, PZ - Hubert Latorica, Peter Matyšák), 2 trofeje diviaka lesného (bronzová medaila 114,61 b cic,vek 5 rokov, Michal Antonič, PZ - Vlčia hora Nižný Hrušov), 13 trofejí jazveca lesného, všetky medailovej hodnoty, najsilnešia 23,82 b.cic (zlatá medaila, vek 5 rokov, PZ - Topľa Soľ, Peter Dankovič).

1 trofej psíka medvedikovitého 20,62 b.cic bronzová medaila,vek 3 roky, PZ - Kopany Skrabské, Dušan Poláček a 3 medailové trofeje šakala zlatého, najsilnejšia trofej 27,03 b.cic, vek 3 roky, PZ - Bukovina Sečovská Polianka, Pavol Levčík.

Súčasťou prehliadky bola aj výtvarná súťaž - Lesná zver očami deti.

Najlepšie práce:
Kategória materské školy: 1. cena Matej Faron, MŠ Juh, Jeleň

2. cena Nikola Knapíková, MŠ Cirkevná, Zvedavý zajac

3. cena Tatiana Farkašová, MŠ Dlhá, Zvieratá v lese

Kategória ZŠ 1. - 2. ročník: 1. cena Kristína Schifferová, ZŠ Bernolákova, Srnky

2. cena Nikolas Vraník, ZŠ Sídlisko II, Za vodou

3. cena Nina Bublavá, ZŠ Bystré, Kamaráti z lesa