Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

Komisia pre poľovníctvo a životné prostredie Slovenskej poľovníckej komory v spolupráci s redakciou Televízie HALALI vyhlásili v roku 2019 výzvu s názvom Čistý revír = čistá príroda. V prvom ročníku vyzbierali poľovníci takmer 250 ton odpadu ani nie za 3 mesiace trvania tejto výzvy. Od začiatku spustenia iniciatívy Čistý revír = čistá príroda sa zapojilo jedenkrát alebo aj viackrát takmer 250 organizácií, ktoré spoločne vyzbierali už viac ako 1 250 ton odpadu,  historicky najviac v roku 2023 až 400 ton. Pozrite si náš dokument:

 

 

Svet, Európu ale i Slovensko a našu prírodu významne ovplyvňujú negatívne klimatické zmeny a to najmä sucho počas horúcich letných mesiacov. Nedostatkom vody a vysokými teplotami trpia nie len ľudia, ale aj rastliny, zver, chránené živočíchy, hmyz... Poľovníci sú práve tí, ktorí budujú napájadlá pre zver a pravidelne ich dopĺňajú, budujú a čistia lesné studničky, stávajú prehrádzky na malých vodných tokoch tam, kde je to nevyhnutné. A to všetko pre to, aby zadržali vodu v krajine.

 

 

SPK z poverenia MPRV SR a ministra Samuela Vlčana usporiadala v dňoch 18-21.8.2022 Celoštátnu poľovnícku výstavu „POĽOVNÍCTVO A PRÍRODA“ 2022, ktorá sa po prvýkrát uskutočnila v rámci najväčšej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Podľa informácií agrokomplexu sa podujatia zúčastnilo viac ako 80 tisíc ľudí, čo je aj pre poľovníctvo neklamný znak, že ľudia a to nie len poľovníci, mali o našu výstavu veľký záujem. Dôkazom toho boli pavilóny F a A plné ľudí. I účasť na poľovníckych fórach - diskusiách na hlavnom pódiu v pavilóne F nás milo prekvapila, nakoľko hľadisko bolo takmer vždy obsadené. Pozrite si v dokumente, čo všetko ste mohli vidieť počas štyroch dní vidieť a počuť.

 

 

Slovensko bolo v roku 2021 súčasťou najväčšej svetovej výstavy o prírode - ONE WITH NATURE V Budapešti sa v termíne od 23. septembra do 10. októbra 2021 najväčšiu medzinárodnú výstavu o poľovníctve a trvalo udržateľnom hospodárení v krajine v roku 2021 One With Nature. Na výstave, ktorá zahŕňala hospodárenie v lesoch, poľovníctvo, rybárstvo, včelárstvo, ochranu prírody, biodiverzitu a jej budúcnosť, reprezentoval Slovensko stánok s jednou z najväčších rozlôh na výstavisku.

 

Celý predošlý rok pracovali tvorcovia na dokumente, ktorý má laickej verejnosti vysvetliť potrebu a dôležitosť lovu vykonávaného poľovníkmi, jeho zmysel, chovateľské ciele, či regule, podľa ktorých sa riadi. Mnohí si možno po prezretí dokumentu poviete, veď to bolo celé o love. Avšak práve lov je to, s čím nás verejnosť úzko spája, čo kritizuje a čomu, možno nie správne, rozumie. Aj týmto spôsobom sme sa to spolu so scenáristom, režisérom a všetkými, ktorí sa na výrobe podieľali, snažili vysvetliť. ĎAKUJEME tvorcom 1. časti dokumentu za túto možnosť prezentácie poľovníctva, ktorá bude v dohľadnej dobe odvysielaná aj na RTVS. Samozrejme budeme o tom včas informovať.

 

 

Film Má poľovníctvo zmysel s anglickými titulkami

 

 

Svetový deň sokoliarstva 16.11.2021 oslávili slovenskí sokoliari premiérou dokumentárneho filmu "Nelovíme pre korisť, ale pre všetko krásne pri love". Počas sledovania filmu je možné zapnúť/vypnúť si anglické titulky. Dokument je pokračovaním úspešného filmu Má poľovníctvo zmysel?

 

 

Hľadať

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.