Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

Poľovníci v tomto období vystavujú svoje trofeje na chovateľských prehliadkach. V rámci verejnej časti sa snažíme pozvať verejnosť do priestorov kde sú vystavené a snažíme sa im vysvetliť v čom spočíva význam selekcie voľne žijúcich druhov zveri.

 

 

Osvetová komisia SPZ zastrešuje aj orgnaizáciu celoštátnej súťaže mladých priateľov prírody a poľovníctva. Členovia tejto komisie sú naozaj veľmi aktívni. Napríklad Osvetovej komisie Štefan Engel vyučuje poľovníctvo v ZŠ Ferdinanda Coburga vo Svätom Antone. Škole sa na ministerstve školstva podarilo akreditovať predmet poľovníctvo a ochrana prírody a na tejto základnej škole je vyučovaný ako povinný.

 

 

Aktuálne sa v každom regióne, kde má pôsobnosť obvodná poľovnícka komora, organizujú chovateľské prehliadky. Na tieto podujatia majú prístup všetci poľovníci, rodiny s deťmi, školy, no a samozrejme aj laická verejnosť. Čo všetko nám prinášajú takéto prehliadky? Pozrite si v reportáži.

 

 

Poľovnícka pedagogika bude program zameraný na environmentálne vzdelávanie žiakov ale aj dospelých a to poľovníkmi. Budúci lektori sa v súčasnosti pripravujú aj formou praktických cvičení. Naposledy sa takéto školenie uskutočnilo na ZŠ s MŠ M. Hella v Štiavnických Baniach.

 

 

Divina patrí medzi tie druhy mias, ktoré odporúčajú aj dietológovia. Na Slovensku sú schválené zatiaľ dva recepty, ktoré je možné variť a podávať aj v školských zariadeniach. Ide o recepty z mäsa z danielej zveri. Pozreli sme sa na to ako ju varia a podávajú deťom v ZŠ s MŠ M. Hella v Štiavnických Baniach.

 

 

Konzumácia diviny je pre mnohých milovníkov mäsa kulinárskym zážitkom. Cesta diviny z lesa začína lovom a to v zmysle platnej legislatívy. Pozreli sme sa, čo všetko musí poľovník splniť kým sa dostane do lesa, kým zver uloví a kým sa dostane na stôl.

 

 

Slovenská poľovnícka komora zastrešuje všetkých poľovníkov na Slovensku. Keďže štát preniesol určité veci priamo na komoru, je dôležité, aby boli poľovníci pravidelne preškoľovaní. Aktuálne venujeme pozornosť hodnotiteľom trofejí či skúšobným komisárom a prednášateľom v kurzoch.

 

 

Ministerstvo životného prostredia SR pripravuje riešenie, ktoré by malo eliminiovať stretnutie medveďa s človekom v obciach. Úzko chce spolupracovať najmä s poľovníkmi, ale aj miestnou samosprávou. Zúčastnili sme sa na tlačovej konferencii po stretnutí expertnej skupiny pre riešenie problémov s medveďom.

 

 

Pracovať v oblasti poľovníctva je snom mnohých ľudí, ktorí majú vzťah k prírode. I keď práca na Obvodných poľovníckych komorách je najmä v kancelárii, rozsah administratívy je veľmi široký a každý deň je iný a prináša nové situácie.

 

 

Jednou z dlhodobých aktivít poľovníkov na Slovensku je vzdelávanie a práca s mladežou. Preto SPK začala pracovať spolu s Národným lesníckym centrom na akreditácii programu Poľovnícka pedagogika.

 

 

Vybrali sme sa na oslavy 60. výročia PZ Lysec-Hôsec Belá. Poľovníci z Belianskej doliny sú aj literárne činní. Pri tejto príležitosti vydali knihu o histórii poľovníckeho združenia, pamätný odznak, film o poľovnom revíri a prichystali pre verejnosť aj hostí chovateľskú prehliadku najsilnejších trofejí. Pozrite sa s nami ako to na oslavách vyzeralo.

 

 

Podkategórie

Hľadať

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.