Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

25. ročník Majstrovstiev Európy vo vábení jeleňov sa uskutočnil tentokrát v Poľsku v priestoroch zámku Goraj. Svojich zástupcov malo na súťaži samozrejme aj Slovensko. Súčasťou Veľkopoľských poľovníckych slávností okrem ME vo vábení boli aj súťaže v poľovníckom trúbení, kynológii, či zaujímavá súťaž v správnom odhade veku, hmotnosti či správnosti odstrelu jelenej zveri. Naši vábiči obsadili ako družstvo krásne 2. miesto. Ako sa umiestnili naši jednotlivci, kto vyhral, či aké disciplíny súťažiaci imitovali si pozrite v našej reportáži.

 

 

Klub chovateľov tatranského duriča, nášho najmladšieho národného plemena, stojí na prahu medzinárodného uznania tohto plemena. Jedným z kritérií na uznanie je odchovanie minimálne 1000 jedincov. Samozrejme nejde len o kvantitu, ale najmä o kvalitu tohto plemena. Klub sa pri jeho vzniku zaviazal na zámeroch a cieľoch toho, ako by mal tatranský durič vyzerať, za akým účelom bude vyšľachtený a na aký účel sa bude využívať.
.

 

 

Začal sa jún - mesiac poľovníctva a ochrany prírody. Práve v tomto mesiaci vyvrcholia stretnutia k novele zákona o poľovníctve a to v Trnavskom kraji. Kde všade boli stretnutia organizované, kde ešte budú, čo všetko sa na týchto, pre poľovníkov, lesníkov i poľnohospodárov, dôležitých stretnutiach hovorilo a kto všetko sa ich zúčastňoval si môžete pozrieť v reportáži z Bytče zo stretnutia zainteresovaných subjektov pre Žilinský kraj

.

 

 

Reportáž prináša pohľad na aktuálne problémy, ktoré rieši poľovnícka samospráva na Slovensku a informácie o aktivitách sokoliarskych a kynologických klubov.

 

 

Ak organizujete letné tábory, resp. chystáte výlet s deťmi do prírody tak nasledujúce minúty patria vám. Záchranárka Petra Hrivnáková má niekoľko dobrých rád ohľadom prvej pomoci pri úraze v prírode.

 

 

V rámci akcie Čistý revír=čistá príroda, ktorú vyhlásila Slovenská poľovnícka komora a redakcia Halali vyčistili dobrovoľníci potok Handlovka.

 

 

Osvetová komisia SPZ zastrešuje aj orgnaizáciu celoštátnej súťaže mladých priateľov prírody a poľovníctva. Členovia tejto komisie sú naozaj veľmi aktívni. Napríklad Osvetovej komisie Štefan Engel vyučuje poľovníctvo v ZŠ Ferdinanda Coburga vo Svätom Antone. Škole sa na ministerstve školstva podarilo akreditovať predmet poľovníctvo a ochrana prírody a na tejto základnej škole je vyučovaný ako povinný.

 

 

Poľovníci v tomto období vystavujú svoje trofeje na chovateľských prehliadkach. V rámci verejnej časti sa snažíme pozvať verejnosť do priestorov kde sú vystavené a snažíme sa im vysvetliť v čom spočíva význam selekcie voľne žijúcich druhov zveri.

 

 

Podkategórie

HĽADAŤ

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Agrotrade 01

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD