Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

Strelecká komisia je zložená z predsedu, tajomníka a členov komisie. Predseda komisie je volený funkcionár, ktorý je navrhnutý na Sneme OPK ako kandidát na funkciu predsedu SK SPK a je následne volený na 5 ročné volebné obdobie z prítomným delegátov OPK na volebnom sneme, ktorý sa uskutočňuje raz za 5 rokov. Členovia SK sú na návrh jednotlivých snemov OPK navrhnutí na funkciu člena, ktorých v konečnej fáze schvaľuje Prezídium Slovenskej poľovníckej komory. Iných členov komisie môže Prezídiu SPK navrhnúť aj predseda komisie. 

Strelecká komisia SPK sa v minulom roku zaoberala novelizáciou a následným vydaním streleckého poriadku po jeho schválení Snemom SPK. Každoročne sa venuje navrhovaniu a schvaľovaniu rozpočtu SK, navrhovaním rozhodcov na vrcholové podujatia SPK, určovanie ich termínov a miest, organizovaním pretekov a dobrých streleckých a finančných podmienok pre strelcov na vrcholových podujatiach a v reprezentačnom družstve Slovenska a v neposlednom rade organizovaných kurzov streleckých rozhodcov a inštruktorov.

V súčasnom volebnom období v rokoch 2014-2019 má SK SPK týchto členov:

Predseda:    Ing. Rudolf Huliak, OPK Zvolen
Tajomník:     Ing. Štefan Engel, PhD., K SPK v rokoch 2014-2016
Tajomníčka: Ing. Martina Hustinová, Kancelária SPK, od roku 2016

1. Ing. Viliam Kocsis OPK Komárno
2. Ing. Ján Líška OPK Košice-okolie
3. Jozef Mlynárik OPK Zvolen
4. Ing. Ján Kováčik OPK Trenčín
5. Ing. Alexander Halák OPK Zvolen
6. Ing. Anton Molnár OPK Šaľa
7. Anton Balčák OPK Prešov
     
     

 
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.