Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

GiovanniBanaSo smútkom v duši Vám oznamujeme, že poľovnícku komunitu opustil Avv. Giovanni Bana, jeden zo zakladateľov FACE, bývalý prezident FACE (1988 - 1991), bývalý podpredseda FACE a čestný predseda FACE, dlhoročný vedúci delegácie Talianska v CIC, bývalý viceprezident CIC.

Mnohí si pamätajú Giovanniho Banu ako usilovného obhajcu trvalo udržateľného poľovníctva a lovu v Európe, nadšeného ornitológa a majstra a zástancu lovu a ochrany sťahovavého vtáctva v Stredomorí.
Všetci, ktorí ho poznali, obdivovali jeho energiu a entuziazmus. Dôkazom toho bola jeho schopnosť venovať čas svojej právnej praxi, pozorovaniu vtákov Arosio v Come a bol tiež aktívnym členom Európskej nadácie Il Nibbio podporujúcej vedu v oblasti migračných druhov vtákov.

Giovanni Bana, jedinečný a vášnivý poľovník plný energie nakoniec prehral svoj boj proti COVID - 19.

V tejto súvislosti si Vás dovoľujeme upozorniť na obozretnosť a opatrnosť a dodržiavanie hygienických zásad a prevencie hlavne na svojich skôr narodených členov rodiny. Koronavírus spôsobuje najväčšiu úmrtnosť práve pre vyššie vekové kategórie a je nebezpečný aj pre poľovníkov a ich rodiny.

Bude nám chýbať jeho entuziazmus a silná vôľa!
Úprimnú sústrasť!

attilaVo veku nedožitých 74 rokov zomrel Dr. Zoltán Attila - spisovateľ, novinár a publicista. Je autorom viacerých odborných kníh a časopisov o poľovníctve. Má neprekonateľné zásluhy ako šéfredaktor prestížneho odborného časopis NIMRÓD, kde v tejto funkcii pôsobil skoro 28 rokov. Bol zakladateľom webového magazínu HUNOR a poľovníckeho časopisu  HUNOR SAFARI MAGAZÍN a HUNOR MAGAZÍN. Aktívne pracoval až do smrti.

Dr. Zoltán Attila bol významnou osobnosťou európskeho poľovníckeho a kultúrneho života.

HusarJurajSmútočný oznam Vo veku nedožitých 84 rokov nás dňa 29.06.2019 navždy opustil JURAJ HUSÁR ktorý bol dlhoročným predsedom a tajomníkom OkO SPZ a OPK Stropkov, vášnivým poľovníkom, priateľom.

Slovenská poľovnícka komora a Slovenský poľovnícky zväz pociťuje hlboký smútok nad odchodom nášho člena, poľovníka, priateľa Juraja Husára.

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine, priateľom a blízkym v týchto ťažkých chvíľach.

Prosíme všetkých poľovníkov aj verejnosť, aby si uctili pamiatku zosnulého minútou ticha.

Posledná rozlúčka so zosnulým bude 2. júla 2019 o 14:00 hod. v Dome smútku v Turanoch nad Ondavou.

Stiahnúť tento súbor (parteHusar.png)parteHusar.png[Parte]294 kB