Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

ziva luka logoSme veľmi radi, že projekt "Živá lúka", ktorej tvorcom je OZ Zeleň, si nachádza svojich priaznivcov, ako ináč z radov poľovníkov.

Z Poľovníckeho združenia Nové Sady (okres Nitra) nám pán poľovný hospodár I. Jobek poslal pár informácií, ako dlhoročne fungujú v jarných mesiacoch pri kosbe.
"Vykonávame opatrenia deň pred kosením, vyháňanie pomocou poľovných psov a s použitím pachových odrádzadiel (ľudské vlasy). Týmito opatreniami sa straty výrazne znížili no aj napriek tomu sa ešte vyskytujú."

 Držíme palce a veríme v spoluprácu a úspešnú ochranu zveri aj v ďalších rokoch.Obr. 1: Srnča nájdené a ukryté v lucerne našli poľovníci pri prechádzaní krmovín pred kosbami.
srnča

 Obr. 2: Srnča sa prenesie hrubo obalené v natrhanej lucerne a rukaviciach tak, aby sa na ňom nezanechal žiadny pach. Prenesie sa do najbližšej medze a srna si ho nájde podľa pískania srnčaťa.

srnča2

Obr. 3: Malý zajko bol naložený do traktora a bol prenesený do najbližšieho krovia aby nezahynulo pod nožmi kosačiek.
zajo

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.