Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

mdz 2021 zm
Slovenská poľovnícka komora praje všetkým žienkam, k Medzinárodnému dňu žien, všetko najlepšie!

Dnes si po celom svete pripomíname sviatok MDŽ, presnejšie už po 111-krát. Vedeli ste, že tento sviatok pochádza z Ameriky? Vznikol totiž k výročiu štrajku 40 000 Newyorských krajčírok v roku 1908. Populácia žien má na Slovensku prevahu, tvorí totiž viac ako 51%. Inak je tomu v poľovníctve, kde len 4 % zo všetkých držiteľov poľovných lístkov tvoria ženy. K dnešnému dátumu je ich presne 2499! Ale čo je zaujímavejšie, pre Slovenskú poľovnícku komoru dnes pracujú ženy v prevahe oproti mužom. Žien pracujúcich v kancelárii SPK a na OPK je presne 44, čo tvorí 56 % z celkového počtu zamestnancov. Napríklad taká Kancelária SPK dominuje a v prevahe sú ženy výraznejšie v pomere 7:4. A tak vo výrazne mužskom svete, prácu v mnohom nie len vykonávajú, ale aj riadia ženy. A za SPK hodnotíme, že s veľmi dobrými výsledkami.