Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

Vo vybraných okresoch východného a stredného Slovenska v najbližších dňoch zakážu pohyb v prírode mimo vyznačených trás. Súhrn opatrení súvisiacich so šírením afrického moru ošípaných (AMO) avizovali zástupcovia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, veterinárstva a poľovníctva po svojom dnešnom zasadnutí. Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský vyzval poľovníkov, aby ešte zintenzívnili lov diviačej zveri. Ako povedal ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš, situácia je veľmi vážna, hlavne na hraniciach s Maďarskom, kde evidujú okolo 1500 nakazených diviakov.

Riešenie afrického moru ošípaných majú v rukách mnohí, predovšetkým však poľovníci, ľudia ktorí svoju činnosť vykonávajú len v rozsahu amatérskom, resp. ako koníček a napriek tomu je potrebné zdôrazniť, že je to skupina ľudí spájaná s láskou k prírode, láskou k zveri, k naplneniu svojich osobných záujmov, v tomto prípade musíme tieto pekné vlastnosti posunúť do úzadia a povedať si, že dnes sú to hlavne údržbári a ošetrovatelia krajiny. Pretože, ak by sme tu dnes nemali poľovníkov, ktorí veľmi obetavo na úkor svojho času vykonávajú svojho koníčka, boli by sme dnes v oveľa horších číslach. 

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.