Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

droteny plot 161392Dánsko sa obáva zavlečenia afrického moru ošípaných z územia Nemecka. Hoci Nemecko je krajinou bez tohto ochorenia, majú dôvodné obavy zo zavlečenia z Poľska či iných štátov. Výstavba plotu má začať začiatkom tohto týždňa. Prvý stĺp bol osadený dnes ráno (28.1.2019) o 10.00 v Pattburgu, len 15 kilometrov od Flensburgu. V priebehu roka bude dokončný 70 kilometrov dlhý a 1,5 metra vysokú plot, pokrývajúci celú pevninskú časť medzi týmito štátmi. 

Dánska vláda chce využiť plot ako ochranu chovov domácich ošípaných, čo je pre Dánsko nesmierne dôležité. Pokiaľ by sa ale nákaza preniesla do chovov, musel by byť podľa informácií dánskej vlády prerušný vývoz do štátov, ktoré nie sú členmi EÚ. Cieľom hraničného plotu je preto zabrániť migrácii diviačej zveri z Nemecka do Dánska.

V posledných mesiacov sa objavili pochybnosti o správnosti tohto opatrenia. Aktivisti na ochranu práv zvierat sa obávajú, že plot môže narušiť prirodzený pohyb vlka, vydry a šakala v ich prirodzenom prostredí.

Zdroj: jagderleben.de, africkymorprasat.cz
Autor: M.Hustinová

Hľadať

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.