Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

luxemburg 6.3.2019V Luxembursku sa pracovná skupina proti africkému moru ošípaných rozhodla podniknúť ďalšie kroky proti zavlečeniu tohto vírusu do krajiny, ktorú najviac ohrozuje Belgicko, kde bolo doposiaľ potvrdených viac ako 615 pozitívnych prípadov AMO u diviačej zveri. Do opatrení patria hlavne monitorovanie oplotenia pri diaľniciach a výstavba nových plotov. Navyše je v ochranných pásmach povolený lov diviakov od 1. marca do 15. apríla 2019. 

Pre vyššiu informovanosť poľovníckej verejnosti bol 4. marca zorganizovaný seminár. Tiež boli v minulom rokiu zriadené kontrolné zóny, otvorené zberné miesta a chovatelia ošípaných boli upozornení, aby dodržiavali biologické zásady bezpečnosti. Koncom februára bol nájdený uhynutý diviak v Belgicku a len niekoľko kilometrov od hranice s Luxemburskom. Doposiaľ Luxembursko otestovalo 118 diviakov na prítomnosť vírusu AMO, všetky však boli negatívne.

luxemburg 6.3.2019
Obr.: Aktuálna situácia s AMO v Belgicku, ktoré ohrozuje Luxembursko a Francúzsko

Zdroj: jagderleben.de
Autor: M.Hustinová

Hľadať

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.