Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

Od 26. júna 2017, kedy sa vírus AMO objavil po prvý raz na území Českej republiky (okres Zlín), bolo z celkového množstva 2189 vyšetrených diviakov (úhyn 352 + úlovok 1837) k 11. decembru 2017 potvrdených už 187 pozitívnych prípadov na vírusu AMO (úhyn 174 + úlovok 13).

Od 16.10.2017 zasiahli do výkonu práva poľovníctva odstrelom diviačej zveri aj policajní ostreľovači, ktorí za 4 týžne odstrelili 68 kusov diviačej zveri. Odstrel prebieha štyri dni do týždňa vždy od zotmenia a v noci, kedy je zver v pohybe. Policajt po odstrele označí miesto reflexným sprejom a nahlási ho dispečerovi s príslušnými súradnicami miesta. Ráno sa o všetko postarajú pracovníci krajskej hygienickej stanice.

Zdroj: www.africkymorprasat.cz
autor: Ing. Martina Hustinová

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.