Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

20kmPri obci Tiszakerecseny v blízkosti hraníc s Ukrajinou a len 20 km od hraníc so Slovenskom potvrdil Národný ústav pre bezpečnosť potravín (NÉBIH) u nájdeného uhynutého diviaka prítomnosť vírusu afrického moru ošípaných. Veterinárni experti už prijali potrebné opatrenia. Vírus bol prenesený pravdepodobne zo Zakarpatska(UA) pri jarnej migrácii už nakazenej diviačej zveri.

Po potvrdení vírusu koncom apríla v župe Heves, bol AMO potvrdený v župe Szabolcs-Szatmár-Bereg. Prítomnosť ochorenia potvrdili 16. mája 2018 vo vzorke z nájdeného uhynutého diviaka. Rovnako ako v župe Heves nariadil hlavný veterinárny lekár, všetky potrebné opatrenia, okrem iného aj určenie novej infikovanej a nárazníkovej zóny v oblasti župe Szabolcs-Szatmár-Bereg na východe Maďarska.

20km
amo ukr.hun1

Zdroj: http://portal.nebih.gov.hu/hu/-/az-ukran-hatar-mellett-is-afrikai-sertespestist-talalt-egy-vaddisznoban-a-nebih

Autor: M.Hustinová

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.