Kancelária SPK je presťahovaná späť do svojich zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.

Prosíme ctených klientov, kvôli pandémii COVID-19, aby uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

brokovnicaVčera 26.01.2021 sme sa zúčastnili rozporového konania k novele zákona o strelných zbraniach a strelive na Ministerstve vnútra SR. Rozporovému konaniu predchádzalo niekoľko odborných stretnutí a touto cestou si dovolíme poďakovať za odbornú a korektnú spoluprácu Prezídiu Policajného zboru SR a Ministerstvu vnútra SR.

Výsledkom rozporového konania sú o.i aj zmeny voči pôvodnému návrhu, napríklad o dĺžke trvania platnosti zbrojného preukazu, ktorá ostáva 10 rokov, možnosti použitia zbrane pri pietnych aktoch a vypustenie zo zakázaných doplnkov zbrane pomôcky, ktoré následne v prípade naliehavej potreby (hrozba afrického moru ošípaných) môže povoliť MPRV SR prípadne hlavný veterinárny lekár.

Pri rokovaniach sme sa dohodli aj na vzájomnej podpore a spolupráci pri prepojení elektronických systémov v prospech dodržania legislatívnych lehôt a evidencií, ktoré budú prospešné pre držiteľov zbraní.

Pevne veríme, že v následnom legislatívnom procese a hlavne v Národnej rade SR sa návrh nezmení v neprospech poľovníkov, alebo držiteľov zbrojných preukazov.

K SPK