SRZ logoVážení poľovníci,

Slovenský rybársky zväz nás informoval, že dňa 15. januára 2022 bude na rybárskych revíroch Slovenského rybárskeho zväzu prebiehať sčítanie kormorána veľkého na nocoviskách a to od 14,00 do 17,00 hod.

Týmto Vás chceme ako užívateľov poľovných revírov požiadať o spoluprácu, nakoľko informácia o počte nocovísk a množstve vyskytujúcich sa kormoránov je potrebná k záverečnej správe o uplatňovaní výnimky na plašenie a odstrel kormorána.

Získané údaje prosíme  zasielajte elektronicky na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo poštou na adresu sekretariátu SRZ v Žiline, SRZ, Rada Žilina, ul. Andreja Kmeťa 20, 010 55 Žilina. V prípade nepriaznivého počasia – slabej viditeľnosti kvôli hmle alebo sneženiu sa termín sčítania presunie na nedeľu 16.1.2022. Podrobnejšie informácie sú priložené v metodike sčítania a sčítacom hárku, ktoré nájdete v prílohe..

V nadväznosti na sčítanie kormorána veľkého bude v dňoch od 13.1.2022 do 16.1.2022 zakázané plašiť a loviť kormorána veľkého podľa aktuálnej platnej výnimky ( č.10193/2021-9.1 (26/2021 – rozkl.).

Stiahnúť tento súbor (Príloha č. 20 - Sčítanie kormoránov -metodika.doc)Príloha č. 20 - Sčítanie kormoránov -metodika.doc[Metodika sčítania kormoránov na nocoviskách]1133 kB
Stiahnúť tento súbor (Príloha č. 21 - Sčítanie formulár 2022 vzor.doc)Príloha č. 21 - Sčítanie formulár 2022 vzor.doc[Sčítací formulár kormorán - vzor]280 kB