Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

SRZ logoVážení poľovníci,

Slovenský rybársky zväz nás informoval, že dňa 15. januára 2022 bude na rybárskych revíroch Slovenského rybárskeho zväzu prebiehať sčítanie kormorána veľkého na nocoviskách a to od 14,00 do 17,00 hod.

Týmto Vás chceme ako užívateľov poľovných revírov požiadať o spoluprácu, nakoľko informácia o počte nocovísk a množstve vyskytujúcich sa kormoránov je potrebná k záverečnej správe o uplatňovaní výnimky na plašenie a odstrel kormorána.

Získané údaje prosíme  zasielajte elektronicky na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo poštou na adresu sekretariátu SRZ v Žiline, SRZ, Rada Žilina, ul. Andreja Kmeťa 20, 010 55 Žilina. V prípade nepriaznivého počasia – slabej viditeľnosti kvôli hmle alebo sneženiu sa termín sčítania presunie na nedeľu 16.1.2022. Podrobnejšie informácie sú priložené v metodike sčítania a sčítacom hárku, ktoré nájdete v prílohe..

V nadväznosti na sčítanie kormorána veľkého bude v dňoch od 13.1.2022 do 16.1.2022 zakázané plašiť a loviť kormorána veľkého podľa aktuálnej platnej výnimky ( č.10193/2021-9.1 (26/2021 – rozkl.).

Stiahnúť tento súbor (Príloha č. 20 - Sčítanie kormoránov -metodika.doc)Príloha č. 20 - Sčítanie kormoránov -metodika.doc[Metodika sčítania kormoránov na nocoviskách]1133 kB
Stiahnúť tento súbor (Príloha č. 21 - Sčítanie formulár 2022 vzor.doc)Príloha č. 21 - Sčítanie formulár 2022 vzor.doc[Sčítací formulár kormorán - vzor]280 kB