Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

IMG 3002PO nekonečnom čakaní na postupné uvoľňovanie pandemických oparení sa členovia PZ Jablonica aktívne zapojili do akcie „Čistý revír“. Za spolupráce s Obcou Jablonica, ktorá nám poskytla ochranné pomôcky a malé občerstvenie,  pri dodržaní protipandemických opatrení sme zorganizovali brigádu za účelom vyčistenia a zberu odpadov v časti nášho revíru, ktorého sa zúčastnilo 25 členov PZ a 25 ich rodinných príslušníkov, alebo známych. Zamerali sme sa na časť lesa okolo Starej hradskej, je to bývalá stredoveká obchodná cesta zvaná „Česká cesta“, ktorá spájala Prahu s Budínom.

Ďalej sme vyčistili okolie prameňov „Zrubárka“, ktoré je v 5 stupni ochrany prírody. Je až neuveriteľné, čo všetko sme v uvedených lokalitách našli. Vrcholom bola kompletná sedacia súprava a 2 veľké mrazničky. Prekvapilo nás to veľké množstvo odpadu ,ktoré ľudia sú schopní priniesť do lesa. Bolo toho toľko, že sme naplnili traktorovú vlečku, dva veľké prívesné vozíky a niekoľko kufrov aut. Snažili sme sa odpad separovať, aby sme odbremenili našu prírodu, v ktorej my poľovníci trávime veľa času. Počas pandémie registrujeme niekoľkonásobné zvýšenie počtu návštevníkov lesa a máme dobrý pocit z vykonanej práce. Verím, že sme našou akciou „Čistý revír“ spríjemnili ich návštevy lesa a zlepšili životné prostredie našej zveri.  

Dušan Kabaňa
predseda PZ Jablonica

IMG-20210509-WA0002.jpgIMG_3002.jpgIMG_20210508_094701.jpg

 

 

Hľadať

CELOŠTÁTNA POĽOVNÍCKA VÝSTAVA A AGROKOMPLEX 2022

ax a cvpp

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Telekomunikačný partner

O2BD

Zmluvní Partneri:

 

m hunt


ibo jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

oz zelen

 

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.