Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

IMG 3002PO nekonečnom čakaní na postupné uvoľňovanie pandemických oparení sa členovia PZ Jablonica aktívne zapojili do akcie „Čistý revír“. Za spolupráce s Obcou Jablonica, ktorá nám poskytla ochranné pomôcky a malé občerstvenie,  pri dodržaní protipandemických opatrení sme zorganizovali brigádu za účelom vyčistenia a zberu odpadov v časti nášho revíru, ktorého sa zúčastnilo 25 členov PZ a 25 ich rodinných príslušníkov, alebo známych. Zamerali sme sa na časť lesa okolo Starej hradskej, je to bývalá stredoveká obchodná cesta zvaná „Česká cesta“, ktorá spájala Prahu s Budínom.

Ďalej sme vyčistili okolie prameňov „Zrubárka“, ktoré je v 5 stupni ochrany prírody. Je až neuveriteľné, čo všetko sme v uvedených lokalitách našli. Vrcholom bola kompletná sedacia súprava a 2 veľké mrazničky. Prekvapilo nás to veľké množstvo odpadu ,ktoré ľudia sú schopní priniesť do lesa. Bolo toho toľko, že sme naplnili traktorovú vlečku, dva veľké prívesné vozíky a niekoľko kufrov aut. Snažili sme sa odpad separovať, aby sme odbremenili našu prírodu, v ktorej my poľovníci trávime veľa času. Počas pandémie registrujeme niekoľkonásobné zvýšenie počtu návštevníkov lesa a máme dobrý pocit z vykonanej práce. Verím, že sme našou akciou „Čistý revír“ spríjemnili ich návštevy lesa a zlepšili životné prostredie našej zveri.  

Dušan Kabaňa
predseda PZ Jablonica

IMG-20210509-WA0002.jpgIMG_3002.jpgIMG_20210508_094701.jpg

 

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.