Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

CHPR NT 5Lesy SR, š. p. Odštepný závod Liptovský Hrádok sa podieľajú prostredníctvom svojich zamestnancov na čistení poľovných revírov, ktoré majú v užívaní a to konkrétne v PR Krížna, Fatra, Prašivá, Rakytov a Liptovská Teplička. Ročne vyzbierame v každom revíri 100 - 150 vriec, čo je približne 4 tony komunálneho odpadu. Čistenie prebieha celoročne zberom jednotlivých odpadkov popri cestách a v revíroch a teda nejde len o jednorazovú akciu. Hlavné obdobie zberu vzhľadom na klimatické podmienky je apríl až november. Odpad v poľovných revíroch je situovaný hlavne okolo dolinových ciest a vodných tokov. Napriek každoročnému úsiliu pri čistení našich revírov sa situácia nezlepšuje, odpad sa po vyčistení od nezodpovedných občanov dostáva späť do prírody. Akcie sa zúčastňuje cca 25 ľudí. 

Autor: Ing. Miroslav Priechodský, PhD.
referent poľovníctva OZ LH 

PR Krížna

Krížna_1.jpgKrížna_2.jpgKrížna_3.jpgKrížna_4.jpgKrížna_5.jpg

Chránený poľovný revír Nízke Tatry

CHPR_NT_1.jpgCHPR_NT_3.jpgCHPR_NT_5.jpgCHPR_NT_6.jpgCHPR_NT_7.jpg

PR Rakytov

Rakytov_1.jpgRakytov_5.jpgRakytov_6.jpgRakytov_7.jpgRakytov_8.jpg

PR Fatra

Fatra_1.jpgFatra_2.jpgFatra_3.jpgFatra_4.jpgFatra_5.jpg
 

PR Prašivá

Prašivá_1.jpgPrašivá_2.jpgPrašivá_3.jpgPrašivá_4.jpgPrašivá_5.jpg

 

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.