Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 
 

ps zitava zber odpadu 1 zmensenaV predjarnú sobotu 18. marca 2023 sa takmer všetci 18 členovia Poľovníckej spoločnosti Žitava pustili do zberu odpadkov v poľovnom revíri Dvory nad Žitavou v rámci projektu ČISTÝ REVÍR = ČISTÁ PRÍRODA 2023. Po rozdelení do skupín sa poľovníci so svojimi pomocníkmi z radov rodinných príslušníkov a priaznivcov tejto akcie vydali pozdĺž poľných ciest, stromoradí a lesíkov pozbierať odpadky, ktoré za posledný rok v revíri pribudli. Po viacerých ročníkoch tejto činnosti, však možno konštatovať klesajúci trend množstva odpadkov, ale stále sa v spoločnosti nájdu jedinci, ktorí v dobe pravidelného odvozu komunálneho odpadu v obci i dostupnosti zberného dvora aj hromadného separovania odpadkov neváhajú vyhodiť odpadky do prírody. Na konci dňa mohli dvorskí poľovníci vyhodnotiť akciu ako veľmi vydarenú keď sa vyzbieralo viac ako 6 ton odpadkov, ktoré boli prevezené na zberný dvor.

Poľovníctvo už dávno nie je len o obhospodarovaní  poľovnej zveri, ale hlavne o starostlivosti o jej a naše životné prostredie. Vedia to aj dvorskí poľovníci, ktorí touto brigádou svoju činnosť nekončia a budú pokračovať v ďalšom zveľaďovaní poľovného revíru a nášho životného prostredia. Najbližšie ich čakajú práce na obnove poľovníckych zariadení, dopĺňaní soli pre zver, roznášaní vody pre zver a propagácii poľovníctva na obecnej úrovni.

František Král
člen PS Žitava

ps_zitava_zber_odpadu_1_zmensena.JPGps_zitava_zber_odpadu_2_zmensena.JPGps_zitava_zber_odpadu_3_zmensena.JPGps_zitava_zber_odpadu_4_zmensena.JPGps_zitava_zber_odpadu_5_zmensena.jpgps_zitava_zber_odpadu_6_zmensena.jpg

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.