Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 
 

pz cerova 9Poľovnícke združenie Cerová sa aj tento rok opäť tradične zapojilo do akcie Čistý revír = čistá príroda 2024. Opäť sme si rozdelili lokality s občianskym združením Cerová pod vedením pani Janky Daniel a dohodli sme sa ktoré lokality vyčistíme my ako poľovné združenie a ktoré zasa ich skupina. Termín sa dohodol na sobotu 13.4 2024 zraz 8:00 hod. pri obecnom úrade ako vždy, a kontajner nám starosta nechal pristaviť na poľovnom dome. Leták sme obmenili ☺. Keďže počasie nám prialo, rozdelili sme sa do troch skupín a vyčistili tie lokality ako minulý rok. Následne sme sa všetci stretli okolo 11- tej hodiny ,povykladali sme odpad z prívesných vozíkov, kufrov áut a urobili spoločné foto.

Akcie sa zúčastnilo 21 členov PZ Cerová, 6 kandidátov a 1 rodinný príslušník. Vyčistili sme lokality Škripík, Čierny potok, Závršie, časť Štreka od hotela Malvázia až do dediny a príjazdovú cestu k nášmu poľovníckemu domu v časti Brezina. V časti Rozbehy sa vyčistila lokalita smer Sokolské chaty, cesta smer z dediny na Bojkovú, ďalej okolie turistickej chaty pri hrade Korlátka a okolie vrtúľ veterných elektrárni. Naplnili sme opäť jeden veľkoobjemový kontajner odhadom 1,5 tony odpadu. Bolo vidieť po rokoch aj pozitívum z tejto akcie, odpadu bolo výrazne menej v niektorých lokalitách. Ľudia akoby si uvedomili negatívny dopad na prírodu a začali sa správať po tejto osvete zodpovednejšie.

Ján Stanek
strelecký referent
PZ Cerová

pz_cerova_2.jpgpz_cerova_3.jpgpz_cerova_4.jpgpz_cerova_5.jpgpz_cerova_7.jpgpz_cerova_8.jpgpz_cerova_9.jpgpz_cerova_10.jpgpz_cerova_11.jpgpz_cerova_12.jpg

HĽADAŤ

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD