Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 
 

berek 4Hlavným organizátorom podujatia „DEŇ ZEME“ bola obec Kechnec zastúpená starostom p. Ing. Tomášom Konkolyom, PhD., v spolupráci s miestnou poľovníckou organizáciou Berek. Obec Kechnec zabezpečila marketing, technické vybavenie a pohostenie na konci akcie pre každého účastníka guláš a kofolu zdarma. Poľovníci koordinovali, zvážali odpad na určené miesta a sprevádzali jednotlivé pracovné skupiny. Podujatie „DEŇ ZEME“ sa konalo dňa 27.4.2024 a podporili ju aj okolité obce ako Milhosť a Seňa zabezpečením velkokapacitných kontajnerov. Taktiež podujatie podporili Slovenský rybársky zväz MSO Košice a dostali sme podporu aj od spoločností z miestného priemyselného parku v Kechneci. Zúčastnilo sa viac než 100 ľudí prišli milovníci prírody, deti, dôchodcovia, rybári, poľovníci, ktorí chceli prispieť dobrovoľným prístupom.

Zber odpadu sa vykonával takmer v celom poľovnom revíri LÚKY. Účastníci na začiatku podujatia dostali základnú osvetu ohľadom bezpečnosti, boli predstavení vedúci/poľovníci z PO BEREK/ jednotlivých lokalít, od ktorých dostali informácie ako sa správať v prírode, ako postupovať pri nájdení uhynutých zvierat a podobne. Akcia bola znova úspešná, čo sa týka organizácie a s najlepším koncom, kde všetci mali pripravený vynikajúci guláš a kofolu. Čo však bolo znova smutné a prišlo aj sklamanie, čo všetko ľudia vyhadzujú do prírody a za rok, koľko odpadu pribudlo v našom revíri.
Nepodarilo sa pozbierať všetko, ale teraz už máme skoro ČISTÝ REVÍR = ČISTÚ PRÍRODU
Poľovnícka organizácia BEREK
PRÍRODE ZDAR!

Štefan Iván

berek_1.jpegberek_1.jpgberek_2.jpegberek_2.jpgberek_3.jpegberek_3.jpgberek_4.jpegberek_4.jpgberek_5.jpgberek_6.jpgberek_7.jpgberek_8.jpgberek_9.jpgberek_10.jpgberek_11.jpg

 

 

 

HĽADAŤ

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD