DSC5896Dnes, 30.11.2019 sa v Agroinštitúte Nitra stretli volení delegáti zo všetkých okresov Slovenska, aby si zvolili nových funkcionárov Slovenskej poľovníckej komory. II. výročný snem otvoril prezident SPK Tibor Lebocký, ktorý privítal vzácnych hostí a delegátov. Svojou účasťou nás poctila podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná, ktorá novozvolenému predsedníctvu, vrátane všetkých zvolených predstaviteľov, popriala úspech pri ich budúcej činnosti a prínos pre celú spoločnosť.

Prezident SPK Tibor Lebocký predniesol správu o činnosti Prezídia za 5-ročné volebné obdobie, správu činností jednotlivých odborných komisií a predniesol hlavné smery činnosti na pre ďalšie obdobie. Svoje správy predniesla predsedníčka Dana Vančurová a predseda Disciplinárnej komisie Michal Truban. Po diskusii a dodatočných návrhoch kandidátov do vrcholových funkcií najvyšší orgán SPK pristúpil po prvý krát k elektronickému hlasovaniu.

Zo 168 pozvaných delegátov bolo pri hlasovaní prítomných 162, ktorí si na nasledujúce 5-ročné funkčné obdobie zvolili týchto funkcionárov :

Prezident SPK  Ing. Tibor Lebocký, PhD.
Viceprezident pre správu zdrojov SPK Ing. Alojz Kaššák
Viceprezident pre organizáciu riadenia poľovníctva SPK Ing. Zuzana Balandová
Predseda Dozornej rady SPK Ing. Dana Vančurová
Predseda Disciplinárnej komisie SPK JUDr. Michal Truban
Predseda Streleckej komisie SPK Ing. Rudolf Huliak
Predseda Osvetovej komisie SPK Ing. Miroslav Fuchs, PhD.
Predseda Komisie pre poľovníctvo a živorné prostredie SPK Ing. Dušan Krajniak, PhD.
Predseda Ekonomickej komisie SPK Ing. Arpád Figura, PhD.
Predseda Legislatívne komisie SPK JUDr. Juraj Procházka
Predseda Kynologickej rady SPK Ing. Jozef Jursa

Členovia Dozornej rady: Ing. Ján Dopjera, JUDr. Ladislav Ďorďovič, Ing. Ján Ďurec, JUDr. Tomáš Duč, MPH.

Členovia Disciplinárnej komisie SPK: JUDr. Martin Ľupták PhD., JUDr. Michal Mravec, JUDr. Daniel Janšo, Ing. Ján Mozoľa, Mgr. Alena Gregorová, JUDr. Ladislav Ščury

Členovia Kynologickej rady SPK: Ing. Miroslav Stanovský, CSc., MVDr. Dušan Antalík, Mgr. Andrej Siget, Tibor Gešvandtner, Ing. Jaroslav Jevčák, MVDr. Tatiana Orosová

Novozvoleným funkcionárom srdečne GRATULUJEME a prajeme veľa pozitívnej energie pre prácu, ktorá bude prospešná pre poľovníkov a slovenské poľovníctvo.

_DSC5783.jpg_DSC5789.jpg_DSC5792.jpg_DSC5896.jpg_DSC6108.jpg_DSC6109.jpg_DSC6195.jpg_DSC6343.jpg_DSC6346.jpg_DSC6349.jpg

Autor: M.Hustinová
Foto: L.Nagy