Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

V dňoch 22. – 23. 08. 2015 sa na východe Slovenska, vo Vranove n. T. konala medzinárodná súťaž „Veľká cena Domaše“, CACIT, CACT (JSS + VP) pod záštitou primátora mesta Vranov n. T. Ing. Jána Ragana.

Centrum súťaže sa sústredil v Penzióne Kondor Zámutov v prekrásnom prostredí Slánskych vrchov.

Riaditeľ skúšok Ing. Jozef Telepun, PhD. privítal súťažiace dámy kvetom a pánov pohárikom. Následne hlavný rozhodca Mgr. Tibor Haššan začal losovanie a to už všetci tušili, že vo Vranove nad Topľou je tradícia losovať páleným. Súťažiaci po vypití 60% - nej pálenky sa dozvedeli svoje štartovné číslo, ktoré sa nachádzalo na dne pohárika.

Mnohým po vypití zamrzol úsmev, no ale potom aj ostatným súťažiacim keď, sa dozvedeli, že sa bude prísne posudzovať, lebo je to CACIT – ová súťaž. Na „Veľkú cenu Domaše“ pricestovali najlepší zo Slovenska a špičkoví vodiči z Maďarska, Poľska a Čiech.

Slávnostné otvorenie súťaže sa začalo na Námestí slobody vo Vranove n. T. Súťažiacich uvádzal na štartovné čísla folklórny súbor Cifroško, ktorý predviedol aj ukážku čardášu. Každému štartujúcemu pri predstavovaní lesničiari zahrali slávnostný tuš. Z ich  tvári bolo badať hrdosť z účasti na tejto súťaži. Po privítaní primátorom mesta a príhovoroch sa všetci presunuli na špeciálne vodné skúšky do PZ Vimberok Hardaňová Kvakovce, ktoré sa konali v obci Slovenská Kajňa. Pracoviská perfektne pripravili a označili JUDr. Radoslav Barna a Bartolomej Barna, ktorí pre rozhodcov zabezpečili posed, rebríky ale aj čln, aby rozhodcovia mohli prísne posudzovať vodné disciplíny. Rozhodcovia a súťažiaci boli rozdelení do troch skupín. Posudzovali Pavel Navrátil, CZ, Marek Miśtal, PL, Josef Tinka, CZ, Štefan Siksa, SR, MUDr. Ján Gunč, SR a Ľubomír Engler, SR.

Výsledky vodných prác sa vyhlasovali sobotu večer na spoločenskom večeri v penzióne Kondor Zámutov. Víťazom sa stal Ladislav Banás, SR, ktorý získal predplatné časopisu Naše poľovníctvo, pred Ištvanom Taubnerom, HU a Mgr. Gabrielom Skladanom, SR. Cenou útechy bola tentokrát fľaša páleného, aby so žiaľom mohli pomôcť aj ostatní. Víťazom zaspievala folklórna ženská skupina Herlica. Pri pečenom prasiatku a tokajskom víne sa dlho rozoberali výkony psov a prísne posudzovanie rozhodcov.

V nedeľu ráno účastníkov privítali v PZ Lysa hora Nižný Hrušov. Pod vedením Ing. Jána Ragana, Milana Ragana a Jozefa Vysokého sa začali disciplíny na poli. Pre každú skupinu bol pridelený terénny automobil, strelec a pomocníci, ktorí rozvážali jarabice. Nádhernú prácu psov obdivovali domáci diváci so zatajeným dychom. Tak krásne vystavovanie, postupovanie psa a potom ulovenie zveri snáď ešte nevideli. Po ťažkej noci bolo pre niektorých súťažiacich vykúpenie, keď hostesky z firmy Red Bull na ich reklamnom aute ponúkali energetické nápoje. Na novej edícií nápojov si pochutnala aj prizerajúca sa koróna. No nikto nemohol tušiť, že Red Bull fakt dáva krídla, lebo niektorí súťažiaci vyleteli a ukončili súťaž. Po obidva dni si mohli súťažiaci s korónou pochutnať v bufete na grilovaných špecialitách od výmyslu sveta, no hlavne v horúcom počasí na chladenom pive a kofole.

Na slávnostné vyhodnotenie už čakalo preplnené Námestie slobody vo Vranove n. T. Každý už netrpezlivo čakal, kto sa stane víťazom. Keď hlavný rozhodca vyhlásil víťaza a Oto Banás hrdo stál uprostred námestia, lebo mu hrali víťazný tuš, určite museli prítomní cítiť zimomriavky po tele. Bol to kynologický sviatok ako sa patrí. Víťaz Oto Banás, SR, so psom Ciro zo Šurianského kopca, (NKS), získal titul CACIT, CACT, poľovnú zbraň, ročné predplatné časopisu Poľovnícvo a rybárstvo a ďalšie hodnotné ceny. Druhou v poradí sa stala Hedviga Balazs, HU, so psom Hancúr Czipkéskúti, (MKS), získala titul Res. CACIT, CACT, horský bicykel a ďalšie hodnotné ceny. Tretí v poradí sa stal Mgr. Gabriel Skladan, SR, so sukou Hope z Dropieho dvora, (NKS), získal titul Res. CACT, exkluzívne poháre Versace a ďalšie hodnotné ceny.

Výsledky:

1. Otto Banás, SR - Ciro zo Šurianského kopca, NKS, I. cena 350 bodov, CACIT, CACT

2. Hedvig Balázs, HU - Csipkéskúti Hancúr, MKS, I. cena 349 bodov, RES. CACIT, CACT

3. Mgr. Gabruel Skladan, SR - Hope z Dropieho dvora, NKS, I. cena 348 bodov, RES. CACT

4. Kristián Nyari, SR – Drago vom Bahnerberg, NDrS, I. cena 346 bodov, CACT

5. Sandor Somhegyi, HU - Luxatori Lucifer, MKS, I. cena 344 bodov, RES. CACT

6. Ľubomír Merva, SR - Didina Mervov dvor, NKS, I. cena 341 bodov

7. István Tauber, HU - Csipkéskúti Hékás, MKS, I. cena 338 bodov

8. Ing. Jana Dovičovičová, SR - Bonnet zo zelenej aleje, MKS, I. cena 334 bodov

9. Ladislav Banás, SR – Vido z Bilice, NKS, II. cena 353 bodov

10. MVDr. Jarolím Debrovský, SR – Viko z Bilice, NKS, II. cena 351 bodov

11. MUDr. Josef Sklenař, CZ - Aron od Svatého Floriána, NKS, II. cena 350 bodov

12. Balázs Kenderesy, HU - Áldozóvőlgyi - Drótos Cinkos, MDrS, II. cena 337 bodov

13. Balázs Kenderesy, HU - Ártéri Szalonkázó Cudar, MMS, II. cena 321 bodov

14. Juraj Ďurďovič, SR - Aiden z Gessayovho chotára, MKS, 105 bodov

15. Zofia Ostrowska, PL - Duma z Hubertovych Lowisk, NKS, 105 bodov

16. Martin Kučírek, SR - Jurta Garampárty, NKS, 104 bodov

17. Mgr. Ing. Tomasz Wiński, PL - Fenomena Team Yoshihiro, WS, 102 bodov

18. Jozef Vrábel, SR - Amur z Vištuka, NKS, 102 bodov

19. Mgr. Darina Krausová, SR - Lina Jantar Devil, MKS, 93 bodov

20. MUDr. Zbigniew Ciemniewski, PL - Gaga ze Skolitego, NKS, odstúpil pre zranenie psa

21. Terézia Banásová, SR - BRITA z Vištuckého hája, NKS, odstúpila

 

Na záver požiadal o slovo víťaz Veľkej ceny Domaše nestor slovenskej kynológie Oto Banás. Poďakoval rozhodcom ale aj súťažiacim a organizátorom. Najviac si vážim a myslím si, že niet väčšieho ocenenia ako zaznelo, citujem: „Chcem sa poďakovať organizátorom, za úspešné zorganizovanie súťaže. Chodím po memoriáloch, skúškach a takýchto súťažiach už vyše 60. rokov. Vo Vranove n. T. som už druhý krát. Prvý krát na Memoriáli Jozefa Kadleca a teraz na „Veľkej cene Domaše“. Musím povedať, že patrili k tým najprestížnejším“.

Moje úprimné ďakujem patrí všetkým sponzorom. Chcem sa poďakovať predsedovi OkO SPZ Vranov nad Topľou Ing. Igorovi Sopoligovi, ako aj členom predstavenstva a zároveň organizačnému výboru Ing. Pavlovi Džukovi, Ing. Anne Fedorkovej a Jánovi Jackovi, že podporili myšlienku organizovať Veľkú cenu Domaše, každý druhý rok. Ďakujem tajomníkovi Slavomírovi Kerestešovi a pani Gabike Kulanovej, ktorí majú najväčší podiel na úspešnom priebehu súťaže. Prekrásne fotografie pre nás pripravovala Mgr. Andrea Kerestešová.

Verím, že sme splnili čo sme sľúbili a chceme Vás všetkých pozvať na 2. ročník Veľkej ceny Domaše 2017 do Vranova nad Topľou, kde Vám zase pripravíme nezabudnuteľný zážitok.

Ing. Jozef Telepun, PhD.

Riaditeľ skúšok

Viac fotografií na www.jotelberg.sk

 

1.VCD.jpg2.VCDprivitanie.JPG3.VCDPrivitanie1.JPG4.VCDLosovanie.JPG5.VCDVodici.JPG6.VCDCeny.JPG7.VCDPohar pre najlepsieho vychodniara.JPG8.VCD Nastup1.JPG9.VCD Nastup2.JPG10.VCD Nastup3.JPG11.VCDPredsedni­ctvo.jpg12.VCD Strelcec na vode.JPG13.VCD Posudzovanie-kos.JPG14.VCDPosudzovanie stopa na vode.jpg15.VCD Vodici - voda.JPG16.VCDObcerstvenie.JPG17.VCDStanoviste.jpg18.VCDPole1.jpg19.VCDPole2.jpg20.VCDPole3.jpg21.VCDPole4.jpg22.VCDRedbull.jpg23. VCD Ceny vyhodnotenie.JPG24. VCD Vitaz.JPG25.VCDvitazi.JPG

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.