Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

hornemytoPoľovnícke združenie Horné Mýto zriadilo malú učebňu v lese Živaj, v samom srdci poľovného revíru Bažantnica Jahodná II, kde boli umiestnené aj preparáty zvery. Deti sa tu v príjemnom prostredí medzi prírodnými krásami mohli tešiť zo zaujímavej prednášky poľovníka Andreja Botha, predsedu Poľovníckeho združenia Horné Mýto. V rámci prednášky a návštevy lesa sa deti mohli zoznámiť s poľovníctvom a s tu žijúcou zverou.

„Naše poľovnícke združenie bolo založené pred dvoma rokmi. Naším cieľom je priblížiť ľuďom prírodu. Chceme, aby pochopili, že poľovníctvo je viac než len strieľanie zveri. Okrem kŕmenia zveri sú poľovníci povinní starať sa o zver počas celého roka, pozorovať ju, vykonávať sčítanie zveri a hlásiť skutočné počty zveria plány lovu príslušným orgánom a zabezpečovať poriadok v poľovnom revíri, pretože poľovníctvo je súčasťou tvorby a ochrany životného prostredia. Myslíme si, že treba oslovovať priamo deti, keďže prostredníctvom prerozprávania ich zážitkov doma rodičom, aj títo pochopia to čo tu zažívajú.“ vysvetlil Andrej Both.

11. a 12.06.2020 navštívili poľovný revír deti zo základnej školy obce Trhová Hradská, zatiaľ čo v nasledujúcich týždňoch prídu žiaci zo základnej školy obce Horné Mýto a Jahodná. Počas prezentácie Andrej Both predstavil žiakom prácu poľovníkov, porozprával im o živote a charakteristikách zveria upriamil ich pozornosť na to, ako sa majú správať v lese. Robil to všetko hravým spôsobom a rád odpovedal aj na otázky detí. Deti si prednášku viditeľne užívali. Celú prednášku nerušene a so záujmom presedeli, pričom sa nebáli klásť ani svoje otázky. 

„Nechceli sme čakať na začiatok nasledujúceho školského roka. Hneď ako boli stretnutia tohto druhu povolené, okamžite sme sa pustili do organizácie. Myslím si, že po obmedzeniach z posledných mesiacov je čas strávený v prírode prospešný pre deti aj dospelých, “povedal Andrej Both, ktorý tiež povedal pre Paraméter, že budú pokračovať vo svojich aktivitách začatých v júni aj v septembri. Pokiaľ im to čas dovolí, pozvú aj ďalšie školy.

Autor: Andrej Both

hornemyto.jpghornemyto1.jpghornemyto2.jpghornemyto3.jpg

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.