Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

IMG 20230217 091202 resized 20230217 110144191Práca s mládežou zostáva nezastupiteľnou úlohou poľovníkov v dnešnom virtuálnom svete, v ktorom žijú naše deti. Poznatky o prírode deti získavajú len z webu a tieto poznatky vo väčšine prípadov nezodpovedajú skutočnosti. Mnohé škôlky sa snažia deťom priniesť kúsok prírody a preto poľovníci chodia medzi nich a hovoria deťom niečo o lesnej zveri a našej práci. Takúto návštevu  jednej menšej škôlky v Horných Ozorovciach som uskutočnil  17.2.2023 , kde sme spolu s deťmi učinkovali v jednej ( už viackrát prezentovanej na školách a škôlkach ) interaktívnej rozprávke - Ako dobré deti pomohli nájsť poľovníkovi stratené zvieratká. Rozprávka je spracovaná ako prezentácia, v ktorej sú obrázky našej krásnej prírody a učinkuje v nej okrem detí aj lesná zver - jeleň, sova, sojka, zajac, medveď, srnec, srna srnčatá, diviak, diviačica a diviačatá.

Okrem toho je prezentácia doplnená o sprievodnú hudbu a tiež o zvuky lesnej zveri. Všetko je to doplnené o básničky o zvieratkách, rozprávaním o prezentovanej lesnej zveri a o pesničku, ktorú spievajú deti. Súčasne boli oboznámené aj s prácou poľovníka ( krmelec, soľník ). Deti sa mohli dotknúť jelenieho zhodu, srnčieho parožia a zbraní diviaka. Deti len nesedeli ale imitovali pohyb po lese a na záver bola pre nich pripravená tieňohra, pri ktorej prideľovali farebný obrázok lesnej zveri k ich začierneným obrázkom. Pri tejto hre sa deti navzájom povzbudzovali. Na úplný záver som vytiahol pre deti z čarovného poľovníckeho klobúka cukríky. Akcia sa podarila a deťom sa rozprávka veľmi páčila.   

Ing. Ján Krnáč      

Hľadať

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Telekomunikačný partner

O2BD

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Zmluvní Partneri:

 

m hunt


ibo jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

oz zelen

 

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.