PROPOZÍCIE

Medzinárodný festival filmov s tematikou
"Poľovníctvo a ochrana prírody” – celoštátna výstava “Poľovníctvo a Príroda 2016"

Pri príležitosti celoštátnej poľovníckej výstavy “Poľovníctvo a Príroda “, ktorá sa uskutoční v Nitre na výstavisku Agrokomplex v dňoch 09. – 12. 6. 2016 je vyhlásený Medzinárodný festival filmovakosúťažná prehliadka filmov s tematikou poľovníctvo a ochrana prírody.

Festival nadväzuje na tradíciu konania už 20. ročníkov filmových festivalov, ktoré sa konali pravidelne počas Levických poľovníckych dní. Za toto obdobie sa predstavilo viac ako 300 filmov od slovenských, ale aj zahraničných autorov súťažiacich v jednotlivých kategóriách. Prostredníctvom týchto filmov nám autori objektívom kamery ponúkli rozmanitosť prírody. Rokmi nám tak vzniká zaujímavá a náučná zbierka filmov, ktoré sú z roka na rok svojim prevedením kvalitnejšie a precíznejšie vypracované.

Všetky prihlásené filmy budú hodnotené porotou a návštevníci výstavy budú mať možnosť si pozrieť všetky prihlásené filmy počas verejnej projekcie počas výstavných dní a víťazi budú vyhlásení v rámci programu dňa 10. júna 2016.

Kritériá pre Medzinárodný festival filmov s tematikou poľovníctvo a príroda počas celoštátnej výstavy “Poľovníctvo a Príroda” 2016:

do 22. 5. 2016

súťažiaci sa môžu do súťaže prihlasovať a zasielať svoje filmy na adresu:

Slovenská poľovnícka komora,

Ing. Veronika Vallová

Štefánikova 10, 81105 Bratislava,

tel. č.:02/57 20 33 11, 57 20 33 17

fax.č.: 02/57 20 33 15

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technické podmienky:

Do súťaže môžete poslať filmy na DVD nosiči, resp. USB kľúči.

Odporúčaná minutáž filmu je do 20 minút.

Pred začiatkom a na konci filmu nahrať cca 20s čierny background.

Kategórie:

1. „Poľovnícky dokument a náučno - metodický film“

2. „Príroda a zver“

3. „Domáce video – filmové začiatky“

Vhodné je, ak súťažiaci aj v kategórii „Domáce video – filmové začiatky“, podľa svojho scenára film zostrihá, čím vynechá rozmazané, roztrasené zábery, film otitulkuje a ozvučí.

Odborná porota bude posudzovať unikátnosť záberov, kultúrnu, etickú a estetickú úroveň, réžiu, strih, technickú i odbornú náročnosť, zmysluplné využitie minutáže, originálnosť, vystihnutie námetu a názvu, vhodný výber zvukov, hudby a pod.

Organizátori Medzinárodného festivalu filmov s tematikou poľovníctvo a  príroda CVPP 2016:

• Slovenská poľovnícka komora

• Slovenský poľovnícky zväz

• Halali, redakcia TV relácie

Odborný garant: Osvetová komisia Slovenského poľovníckeho zväzu

Ocenenia:

Víťazi každej kategórie obdržia vecné ceny, diplom a pohár CVPP.

Mediálni partneri:

Halali, redakcia TV relácie

Prihláška je uvedená v prílohe.

Stiahnúť tento súbor (propozíciója_HU.docx)propozíciója_HU.docx[Propozície, pozvánka a prihláška - v maďarskom jazyku]138 kB
Stiahnúť tento súbor (filmovy festival_CVPP_2016.doc)filmovy festival_CVPP_2016.doc[Propozície, pozvánka a prihláška ]152 kB