Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

Sprievodným programom hlavného sobotňajšieho dňa pri príležitosti konania CVPP Nitra 2016 sa konala medzinárodná súťaž vo vábení jeleňov o pohár prezidenta SPK. Súťaž prebiehala v dvoch kolách a to súťaž jednotlivcov s celkovým počtom 14 súťažiacich a súťaž družstiev, kde sme registrovali družstvá z Poľska, Čiech a tiež dva tímy zo Slovenska.
Úlohy konferenciera súťaže sa starostlivo ujal Ing. Alojz Kaššák, ktorý sám v minulosti súťažil nielen na Slovensku, ale aj na Majstrovstvách Európy vo vábení jeleňov.

Výkon súťažiacich hodnotila medzinárodná jury zložená zo štyroch členov a to z niekoľkonásobného majstra Európy vo vábení jeleňov z Poľska p. Tomasza Malinského, z Čiech hodnotil skúsený jeleniar a vábič p. Ján Kupka, a za Slovensko pp. Hlásnik a Plánovský ml.,

Organizačné zabezpečenie súťaže bolo pod patronátom Slovenskej poľovníckej komory, kde organizačné zabezpečenie, registráciu, zápis a vyhodnotenie vykonávali Ing. Štefan Engel, PhD. spolu s Alexandrou Knapíkovou - študentkou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.
Vyhodnotenie súťaže nesmelo chýbať bez špecialistky pre osvetovú činnosť Ing. Veroniky Vallovej, ktorá overila správnosť výsledkov a zároveň pripravila poháre a diplomy pre súťažiacich.

Partnerom súťaže bola f. Swarovski, ktorá prostredníctvom jej zástupcu p. Hlavačkom výhercovi odovzdala cenu hodnotný pozorovací ďalekohľad SLC 10x42.
Súťažiacim blahoželáme a taktiež ďakujeme aj účastníkom zo zahraničia.

Slovenská poľovnícka komora

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (CVPP_vabenie_vysledky_2016.pdf)CVPP_vabenie_vysledky_2016.pdf[výsledky]212 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.