Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

KHSP100Podľa Plánu organizačného zabezpečenia XX. majstrovstiev Slovenska v streľbe z loveckých historických palných zbraní sa konala súťaž dňa 15.08.2021 na strelnici Senica – Čáčov, ktorá je vo vlastníctve Regionálnej organizácie SPZ (SPK) v Senici. Súťaž bola po materiálnej aj organizačnej stránke veľmi dobre pripravená. Pohostenie súťažiacich a hostí zabezpečili organizátori súťaže a to z vlastných prostriedkov a bezplatne.  Po ukončení súťaže jej organizátori vykonali poriadok v na strelnici a v jej okolí.   

Súťaž otvoril p. Letošťák. Menom SPZ (SPK) privítal súťažiacich,  hostí a priaznivcov strelieb z historických zbraní. Osobitne privítal JUDr. Jaroslava PROCHÁZKU – predsedu RO SPZ Senica a p. Gašparoviča – bývalého prezidenta SR. Predstavil funkcionárov súťaže. Uviedol, že konanie súťaže v roku 2020 sa nekonalo v dôsledku prijatia celoštátnych zdravotných opatrení. Poskytol informácie o priebehu súťaže a o dodržiavaní pravidiel pravidiel bezpečného zachádzania so zbraňami. Súťaž pozorovalo niekoľko desiatok priaznivcov streľby z loveckých historických palných zbraní.

Súťaže sa zúčastnilo  16 súťažiacich  v jednej streleckej disciplíne. Ďalších 13 súťažiacich sa zúčastnilo strelieb bez hodnotenie ich výsledkov.

Dosiahnuté výsledky:

  1. miesto: ZACH Marek 100/100
  2. miesto: ČECH Severín 97/100
  3. miesto: ZACH Ľubomír 94/100

Ceny víťazom odovzdal hlavný rozhodca spolu s predsedom RO SPZ Senica. Poďakovali účastníkom súťaže za vzorné vystupovanie a dodržiavanie bezpečnostných opatrení.

V priebehu súťaže nevznikli žiadne mimoriadne udalosti. Strelci vystupovali disciplinovane a dodržiavali bezpečnostné pravidlá pre tento druh súťaže.

Doc. JUDr. Ľudovít Letošťák, CSc.
Predseda
Sekcie historických loveckých palných zbraní KHSP pri SPZ

Hľadať

CELOŠTÁTNA POĽOVNÍCKA VÝSTAVA A AGROKOMPLEX 2022

ax a cvpp

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Telekomunikačný partner

O2BD

Zmluvní Partneri:

 

m hunt


ibo jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

oz zelen

 

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.