Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do svojich zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.

Prosíme ctených klientov, kvôli pandémii COVID-19, aby uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

emisie olova 768x524V dňoch 23-25.11.2020 sa má v europarlamente hlasovať o námietkach voči zákazu používania olova v mokradiach a okolo mokradí. Keďže je navrhovaná právna úprava v rozpore s princípmi európskeho práva, či Charty základných práv EÚ, popiera nielen zásady právnej istoty a je nezlučiteľná s požiadavkou právneho štátu. Slovenská poľovnícka komora zaslala v mene všetkých slovenských poľovníkov zástupcom Slovenska v EP list so žiadosťou o podporu týchto námietok. Do dnešného dňa nám svoju podporu vyjadril doposiaľ europoslanec Miroslav Radačovský.

SR a ČR spoločne vyslovilo námietku voči tomuto zákazu v mene viac ako 1,2 milióna poľovníkov, športových strelcov, držiteľov strelných zbraní i rybárov a rovnaký názor proti zákazu olova zastávali aj zástupcovia SR z Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky v procese príprav na pôde výboru REACH a opakovane namietali a hlasovali proti tejto legislatíve.

Zákaz používania olova v mokradiach je už dlhú dobu súčasťou slovenského právneho poriadku-zákona o poľovníctve preto nejde o problém v samotnej snahe zabrániť používaniu olova v mokradiach. Všetkým nám rovnako záleží na ochrane životného prostredia, nakoľko sme jeho súčasťou. Ak ale dôjde k pošliapaniu princípov právneho štátu v tejto oblasti, z dlhodobého hľadiska to môže mať negatívne dopady práve na životné prostredie.

Odpad v prírode, napr. aj z používania olovených nábojov tvorí 2,2 % z celkového podielu emisií olova. Má to zmysel?
Petíciu za poľovníctvo môžete stále podporiť na: www.polovnictvomazmysel.sk 

emisie olova 768x524Autor: M.Hustinová

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.