Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

diviakO rozruch sa postaral uhynutý diviak, ktorého telo bolo vyplavené na pláž v meste Zinnowitz (Usedom, Meklenbursko-Predné Pomoransko). Minulú nedeľu na neho upozornili návštevníci pláže, ktorí sa sťažovali na zápach. Odkiaľ ale telo diviaka priplávalo, nie je doteraz známe.

Podľa vedúceho lesnej správy je pláž rekreačnou oblasťou a teda patrí do kompetencie obce. O odpratanie kadáveru z pláže sa postarali zamestnancami miestneho hobbymarketu. Na jeho likvidácii sa tiež podieľal poľovník.

Bývalý predseda poľovníckeho spolku v Zinnowitz novinárom oznámil, že uhynutý diviak nemal žiadne strelné poranenia a ihneď bol zakopaný Na otázku, či boli vykonané krvné testy na zistenie choroby afrického moru ošípaných, redakcia jagderleben.de odpoveď nedostala.

Doteraz sa nepodarilo zistiť, odkiaľ pochádza uhynutý diviak. Na základe záznamov námorného a hydrografického úradu prevládali ten deň pri pobreží Usedom východnej prúdy. Teoreticky je teda možné, že telo priplávalo z oblasti s výskytom nákazy AMO. Či to tak skutočne bolo, nemožno nateraz potvrdiť.

zdroj: jagderleben.de
Autor: M.Hustinová

Hľadať

CELOŠTÁTNA POĽOVNÍCKA VÝSTAVA A AGROKOMPLEX 2022

ax a cvpp

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Telekomunikačný partner

O2BD

Zmluvní Partneri:

 

m hunt


ibo jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

oz zelen

 

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.